CZ|EN
VOLEJTE: +420 381 549 111
GRENA

Nehořlavé materiály

Nehořlavé materiály

Nehořlavé materiály a protipožární materiály GRENAMAT.

Požární bezpečnost staveb

 

Grenamat AL »

 
 

Grenamat AL je nehořlavá deska vyrobená z expandovaného vermikulitu a anorganického pojiva. Neobsahuje žádná minerální či skleněná vlákna nebo azbest.

Je ekologicky nezávadná a odolává vysokým teplotám až do 1200 °C. Desky vykazují velmi dobré zvukově a tepelně izolační vlastnosti.

Reakce na oheň dle ČSN EN 13501-1: A1
Nehořlavá deska Grenamat AL se používá k ochraně stavebních konstrukcí před požárem - protipožární příčky, předsazené stěny, ochrana ocelových konstrukcí, obklady stěn v únikových prostorách, požární obklady výtahových a instalačních šachet, zvyšování požárních odolností stávajících konstrukcí, výplně ocelových požárních uzávěrů, výplně steň trezorů a trezorových skříní...

 
 

Grenamat B »

 
 

Grenamat B je deska vyrobená z expandovaného vermikulitu, dřevní hmoty a organických pojiv. Deska se používá k ochraně všech typů stavebních konstrukcí před požárem, na stavbu protipožárních a předsazených stěn, výplně či pláště protipožárních dvěří, akustické panely, těžko hořlavý nábytek a podlahové panely.

Reakce na oheň dle ČSN EN 13 501-1 - B - s1, d0, pro podlahy Bfl - s1.

 
 

Grenamat C »

 
 

Grenamat C je deska vyrobená z expandovaného vermikulitu, dřevní hmoty a organických pojiv. Tato deska se mechanickými vlastnostmi blíží desce dřevotřískové při vyšším obsahu dřevní hmoty si zachovává vysokou požární odolnost.

Reakce na oheň dle ČSN EN 13 501-1 - C s2, d0, pro podlahy Cfl - s1.
Grenamat C se používá především na protipožární dveře dřevěné EI 30 a 45, zárubně protipožárních dvěří, repliky a konstrukce historických dveřních křídel a požadavkem požární odolnosti.

 
 

Grenaboard »

 
  Grenaboard je velmi lehká a pevná nehořlavá deska vyrobená z expandovaného vermikulitu a anorganického pojiva. Tato deska je potažena oboustranně papírem a po všech čtyřech hranách prolisována pro snadné zatmelení spár. Je certifikována pro zvýšení požární odolnosti stropních konstrukcí různých typů s odolností až 180 min. viz. Podhledy  


Žáruvzdorné a izolační desky

 

Grenamat AS »

 
 

Žáruvzdorná deska vyrobená z expandovaného vermikulitu a speciálního anorganického pojiva, které zabezpecuje vysokou odolnost proti vysoké teplotě do 1300 °C a teplotním šokům. Deska je zdravotně nezávadná a neobsahuje žádná azbestová, skleněná nebo minerální vlákna.
Je odolná proti působení CO a CH4 v atmosféře, je těžko smáčitelná tekutým hliníkem, kryolity a fluoridy.

Reakce na oheň dle ČSN EN 13501.1, DIN 4102 = A1.
Má dostatečnou pevnost a mechanickou stabilitu, vysokou teplotní odolnost s vysokým elektrickým odporem a nízkou tepelnou vodivost.
Používá se jako izolace krbů a krbových průduchů, vysoké pece, refraktory, zásobníky teplé vody, atd.

 
 

Grenamat HTI

 
 

Ideální volba pro průmyslové aplikace Izolační desky
Grenamat HTI přináší snížení výrobních nákladů díky úspoře energie.
Desky vydrží stálou provozní teplotu až 1150 °C, nárazově snesou až 1250 °C.

 

 


Desky pro stavbu krbových obestaveb

 

Grenaisol

 
 

Izolační desky Grenaisol jsou vyráběny z expandovaného vermikulitu a speciálního anorganického pojiva, které zabezpečuje vysokou odolnost proti teplotním šokům a vysokou izolační schopnost (obj. hm. 430 kg/m3).

Reakce na oheň dle ČSN EN 13501-1: A1

Desky jsou zdravotně nezávadné a neobsahují žádná azbestová, akleněná ani minerální vlákna. Mají dostatečnou pevnost a mechanickou stabilitu. Desky se používají na obestavby krbových vložek jako izolační a konstrukční materiál v jednom, nebo izolace před tepelným žárem, v kachlových kamnech a pod.

Prodej, návod stavby krbu krok za krokem a další informace na:www.grenaisol.czStavba krbu - návod; Video Stavba krbu s deskami Grenaisol

 
 

Grenatherm

 
 

Sálavé desky Grenatherm jsou vyráběny z expandovaného vermikulitu a speciálního anorganického pojiva, které zabezpečuje vysokou odolnost proti teplotním šokům a vysokou sálavou schopnost(obj. hm. 750 kg/m3).

Desky jsou zdravotně nezávadné a neobsahují žádná azbestová, skleněná ani minerální vlákna. Mají dostatečnou pevnost a mechanickou stabilitu.

Reakce na oheň dle ČSN EN 13501-1: A1

Desky Grenatherm jsou velmi stálé, nedochází k žádným výparům ani při výpalu. S deskami Grenatherm nejen zdravě a jednoduše postavíte krbový plášť, ale současně zabezpečíte dostatečnou sálavost, a to vše v jednom kroku.

 
 

Grenalight

 
 

Grenalight je izolační nekonstrukční deska určená pro co nejkvalitnější izolaci krbů, kamen, sporáků a jiných topidel. Deska Grenalight je velmi lehká (obj. hm. 350 kg/m3), a současně pevná. Vyrábí se 100% z přírodních materiálů.

Reakce na oheň dle ČSN EN 13501-1: A1

Při řezání vzniká minimum prachu, má výborné izolační vlastnosti a je samozřejmě zcela nehorlavá. Ani při zahřátí na vysokou teplotu nevznikají žádné výpary. Desky doporučujeme kombinovat s deskami Grenaisol a Grenatherm. Desky Grenalight se mohou používat pouze v případě nenosných a nekonstrukčních částí obestaveb. Zajistíte tím kvalitnější, zdravější a technologicky méně náročnou stavbu.

 


Desky pro lodní konstrukce

 

Grenamat A »

 
 

Nehořlavá deska vyrobená z expandovaného vermikulitu a anorganického pojiva. neobsahuje žádná minerální či skleněná vlákna nebo azbest.
Je ekologicky nezávadná a odolává vysokým teplotám až do 1200 °C. Desky vykazují velmi dobré zvukově a tepelně izolační vlastnosti.

Reakce na oheň dle ČSN EN 13501, DIN 4102 = A1.
Výhodou vermikulitové desky je její jednoduchá opracovatelnost běžnými dřevoobráběcími nástroji a možnost snadné povrchové úpravy.
Používá se ke stavbě nehořlavých lodních kabin, lodních přepážek, podhledů, podlah nebo nehořlavého lodního nábytku.

 


Spojovací a montážní materiály

 

Klebepaste »

 
  Univerzální lepidlo pro vysoké teploty do 1200 °C. Grena Klebepaste je anorganické lepidlo, které při vysokých teplotách neuvolňuje žádné plyny nebo hořlavé látky. Lepidlo je rozpustné ve vodě.  


Vermikulit

 

Vermikulit »

 
  Vermikulit je velmi univerzální nerost. Je čistý, bez vůně a zápachu a je odolný plísním. Dá se využit v mnoha aplikacích - většina z nich vyžaduje exfoliovaný vermikulit. Jakmile vermikulit projde exfoliací, je sterilní díky vysoké teplotě, které je vystaven při výrobě. Používá se ve stavebních výrobcích, jako zednické izolace, na profily a tvárnice lepené silikátem, v průmyslu, v zahradnictví, v zemědělství apod.  

 

13. 3. 2024

Progetto Fuoco

Na přelomu února a března 2024 proběhl v italské Veroně veletrh Progetto Fuoco. 4 dny Verona žila ohněm a vytápěním. Podívejte se na fotky a zkuste nasát atmosféru z přehlídky toho nejlepšího, co můžete v oblasti vytápění vidět 🔥

1. 2. 2024

Grena jede na veletrh

28. 2. - 2. 3. 2024 vystavujeme na veletrhu Progetto Fuoco v Itálii. Navštivte náš stánek.

24. 11. 2023

Vánoční celozávodní dovolená

Vánoční 🎄 celozávodní dovolená na přelomu roku 2023 a 2024 bude v termínu 21. 12. 2023 - 2. 1. 2024. Plně k dispozici budeme od 3. 1. 2024. Přejeme všem krásné svátky a mnoho úspěchů v novém roce 2024 ✨

27. 9. 2023

Grenagloss, Lustrolite a Splashback nyní se slevou

Věnujte pozornost naší říjnové nabídce. Sleva až 40 % na Grenadesky.

17. 5. 2023

Letní celozávodní dovolená

První 2 týdny v červenci 2023 bude mít Grena dovolenou.

2. 5. 2023

WORLD OF FIREPLACES 2023

Je za námi 1. ročník veletrhu WORLD OF FIREPLACES v německém Lipsku. Přinášíme malou exkurzi. 

16. 3. 2023

Grena vystavuje

17. - 19. 4. 2023 budeme na výstavě WORLD OF FIREPLACES  v německém Lipsku. Těšíme se na vás na stánku GRENA, a.s.

27. 1. 2023

Úspěch na mistrovství Evropy ve výstavbě kamen 2023

Zástupce České rebupliky zabodoval na Mistrovství Evropy.

6. 12. 2022

Vánoční celozávodní dovolená

Informace o objednávkách během celozávodní dovolené a expedici v roce 2023

29. 11. 2022

Dvířka pro váš interiér, to jsou dvířka Grena DD a Dvířka s.r.o.

10. 10. 2022

Grena a.s. se v kuchyňských dvířkách specializuje

Grena a.s., která je dvojkou na českém trhu výrobců kuchyňských a nábytkových dvířek se bude dále pod značkou Grena DD specializovat na lakovaná dvířka v polomatu a vysokém lesku, dvířka s lesklými akrylátovými fóliemi a speciálními antifinger a antiscratch matnými fóliemi a dvířka dýhovaná.

20. 9. 2022

Výstava For Interior 2022

20. - 24. 9. 2022 vystavujeme na výstavě For Interior. PVA Letňany, hala číslo 6, stánek B13

29. 4. 2022

MČR Truhlář a čalouník 2022

Zúčastnilo se 14 soutěžících vítězných krajů a 6 zahraničních soutěžících z Polska, Maďarska a Slovenska. Soutěžní úkol byl postavit ptačí krmítko. Všem zúčastněným jsme předali dárkové tašky a vítěz Martin Stibůrek z SOU Stavební Benešov, mezi jinými dárky od sponzorů, od nás obdržel aku šroubovák. Vítězi ještě jednou gratulujeme. Těšíme na další ročníky soutěže.

15. 6. 2021

Celozávodní dovolená

Vážení zákazníci, ve dnech 7. 7. – 9. 7. a 26. 7. – 30. 7. 2021 proběhne v naší společnosti letní celozávodní dovolená. Objednávky k nám ale můžete zasílat nepřetržitě, zpracujeme je ihned po ukončení dovolené a obratem vám zašleme Potvrzení objednávky s termínem dodání. Přejeme Vám krásné letní dny.

15. 6. 2021

Nový ceník fóliovaných dvířek Grena DD

Vážení zákazníci, vzhledem k situaci na trhu a neustálému zvyšování vstupních cen výrobních materiálů jsme bohužel nuceni ke změně ceníku foliovaných dvířek Grena DD a to s platností od 15. 7. 2021. Změna ceníků s sebou přináší navýšení ceny dvířek o 6 %, tedy na cenu 1 690 Kč/m2 bez DPH (původní cena 1 590 Kč/m2). Kromě změny ceny za m2 jsme pro vás s novým ceníkem připravili i několik novinek. Horkou letní novinkou budou dekory naší nové kolekce speciálních matných laminátových fólií Grenatouch. Tyto fólie jsou díky svému sametově matnému vzhledu nejenom úchvatné na pohled, ale svou hebkostí i na dotek. Díky svým vlastnostem na nich nezůstávají stopy otisků prstů a jsou mechanicky velmi odolné. Kolekce laminátových fólií Grenatouch vám nabídne dekory ve 4 barvách: krémová Almond (TAD), bílá Bianca (TBA), černá Nero (TNE) a antracitová Stromboli (TSI). Tyto dekory jsou kombinovatelné s tvary dvířek kategorie Exclusive a Exclusive handy. Mezi našimi dekory již nenajdete Buk bělený (BED) cenové kategorie F1. Za něj však máme náhradu v podobě nového dekoru Dub polární (DPD) kategorie F2. O vyřazení dekoru Olivová (OID) kategorie F1 jsme vás již informovali a řada z vás si již zvykla na náhradu dekorem Oliva mat (OVD), kterou v ceníku naleznete v cenové relaci kategorie F2. Tento dekor představuje se svou hladkou strukturou skvělou kombinaci s dekorem Mat satin bílý (SBD). Z důvodu ukončení výroby ze strany našeho dodavatele jsme museli z nabídky vyřadit také dekory Dub Yukon (DJD) a Třešeň Gobi (TGD) z kategorie F2. Kromě nových dekorů do naší nabídky přidáváme také 2 nové tvary, a to tvar G44 řady Ideal v MDF 18 mm, který je obměnou tvaru G48 a je zdoben pouze vnitřním frézovaným rámečkem. Dalším novým tvarem je pak rovný tvar G28 řady Elegant v MDF 22, který představuje dokonalou kombinaci k tvaru G22 s frézovanou úchytkou. Tyto nové tvary budou dostupné jak pro foliovaná dvířka, tak pro dvířka lakovaná v polomatu a vysokém lesku. Bližší informace o uvedených novinkách vám přineseme v našem newsletteru kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD. Pilně pracujeme také na přípravě vzorků, na jejichž distribuci mezi vás se už moc těšíme. Elektronickou verzi nových ceníků naleznete zde.

30. 3. 2021

Dodací lhůty nábytkových dvířek

Vážení zákazníci, vzhledem k celosvětové krizi způsobené pandemií Covid 19 a jejím dopadům, jsme nuceni přistoupit k dočasnému prodloužení dodacích lhůt kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD. Doufali jsme, že tato situace nenastane, avšak chybějící personál (ať už z důvodu onemocnění, karantény či péče o děti) má na výrobu kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD značný vliv a dodací lhůty jsou v současné době nastavovány s ohledem na nižší kapacitní možnosti naší výroby. Předpokládaný termín dodání je vždy uveden na potvrzení vaší objednávky. V případě, že nebudeme schopni zakázku dodat v uvedeném termínu, budeme vás o této situaci informovat, stejně jako o novém termínu doručení. Moc se omlouváme za způsobené komplikace a doufáme, že nám v této nelehké době zachováte svou přízeň. Děkujeme za pochopení a trpělivost a přejeme pevné zdraví vám i vašim blízkým.

3. 3. 2021

Gratulujeme výhercům soutěže

Moc děkujeme všem, kteří se s námi zapojili do soutěže o Grena termo-hrnek, ponožky, multifunkční šátek a otvírák na naší facebookové ...

1. 3. 2021

Vermikulit Zahrada sleva 25%

Jaro se blíží, práce na zahradě čeká a tak jsme pro vás připravili jarní březnovou slevu 25 % na 10 l balení Vermikulitu Zahrada...

25. 2. 2021

Soutěž s kuchyňskými dvířky Grena DD

Navštivte naši Facebookovou stránku kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD a zapojte se s námi do soutěže o Grena...

25. 2. 2021

Soutěž s kuchyňskými a nábytkovými dvířky Grena DD

Navštivte naši Facebookovou stránku kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD a zapojte se s námi do soutěže o Grena termo-hrnek, ponožky, multifunkční šátek a otvírák. Soutěžit můžete od 25. 2. 2021 do 2. 3. 2021 Pravidla soutěže s kuchyňskými a nábytkovými dvířky Grena DD: Vyhlašovatelem soutěže je Grena, a.s. se sídlem Třída Čs. armády 541, Veselí nad Lužnicí II, 391 81 (dále jen „Vyhlašovatel“). Soutěže se může zúčastnit jakákoli fyzická osoba starší 18 let s trvalým pobytem na území České republiky nebo Slovenské republiky. Ze soutěže jsou vyloučeni zaměstnanci Vyhlašovatele. Tato soutěž není spotřebitelskou soutěží nebo loterií ani veřejným příslibem. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo soutěž kdykoli, i bez udání důvodů, ukončit, odvolat, zrušit nebo změnit její podmínky. Soutěž probíhá od 25. 2. 2021 do 2. 3. 2021 na facebookové stránce Grena DD – Dostupná dvířka Vyhlašovatele: https://www.facebook.com/grenaDD. Podmínkou účasti v soutěži je být, nebo se stát fanouškem stránky Grena DD (tzn. udělit stránce „like“), dát „like“ soutěžnímu příspěvku a přidat pod soutěžní příspěvek komentář s odpovědí na soutěžní otázku. Vyhrávají tři nejpřesnější a nejrychlejší odpovědi. Vyhlášení soutěž proběhne nejpozději 3. 3. 2020 na facebookové stránce Grena DD – Dostupná dvířka Vyhlašovatele. Každý soutěžící se může zapojit jen jednou. V opačném případě bude ze soutěže vyloučen. Účast v soutěži je dobrovolná a účastník svou účastí v soutěži vyjadřuje svůj souhlas s jejími pravidly. Odesláním komentáře se soutěžní odpovědí soutěžící souhlasí se zpracováním poskytnutých osobních údajů pro účely realizace této soutěže dle těchto Pravidel a s jejich odpovídajícím zpracováním ze strany Vyhlašovatele, a to v rozsahu údajů uvedených na Facebooku. Osobní údaje budou po dobu trvání soutěže užity pro účely vedení soutěže, její organizace a vyhodnocení dle těchto pravidel a uchovány 30 dní po ukončení soutěže z důvodu kontroly dodržení pravidel a předání výher. Soutěžící také souhlasí s uvedením svého jména a příjmení v případě výhry na webových a facebookových stránkách Vyhlašovatele. Správcem ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů je Vyhlašovatel. Právním důvodem je souhlas soutěžícího, který je udělen na dobu počínající poskytnutím souhlasu v rámci soutěže do případného písemného odvolání souhlasu, maximálně však na 2 roky od jeho poskytnutí. Souhlas může soutěžící kdykoliv odvolat na kontaktu grena @ grena.cz Soutěžící bere účastí v soutěži na vědomí, že disponuje právy dle příslušné právní úpravy, a že poskytnutí údajů je dobrovolné, jejich zpracování je transparentní, soutěžící má právo na informace, na přístup ke svým zpracovávaným osobním údajům a právo na opravu svých osobních údajů, výmaz a likvidaci nesprávných osobních údajů. Výhra bude zaslána Vyhlašovatelem soutěžícímu poštou v návaznosti na splnění všech podmínek, a to nejpozději do 10 pracovních dnů od vyhlášení a kontaktování výherce. Výhry v soutěži jsou: 1. místo: Grena termo-hrnek, multifunkční šátek a otvírák 2. místo: Grena multifunkční šátek, ponožky a otvírák 3. místo: Grena multifunkční šátek a otvírák Soutěž není žádným způsobem sponzorována, podporována, spravována nebo spojena se společností Facebook a Facebook za ni neručí. Informace poskytnuté v rámci soutěže poskytuje účastník pořadateli, nikoli Facebooku.

...